Bieganie 10 km jaki czas ?

Czy biegać na 10 km przed pracą czy po pracy?

Staram się biegać rano przed pracą, a potem jeżdżę pociągiem do pracy, czasem w nocy, ale bardzo późno, bo nie lubię biegać po pracy (bo mam kiepskie nogi i jestem głodny). Jak na razie nieźle, ale jeśli chcę trenować, to muszę wstać wcześnie, 4-5 rano. To trochę męczące, ale co możesz zrobić.

Jak dla mnie – nie mogę jechać do/z pracy, bo to około 35km w jedną stronę. Nie mam jeszcze tak długiego planu 🙂 Jeśli chodzi o samą pracę, to nawet jestem na bardzo dobrej pozycji. 8 godzin od poniedziałku do piątku, siedząc i pracując, mam szansę przyjechać rano, więc gdy wracam do domu około 17:00, jest czas na trening. Mogę biegać wcześnie rano, ale „dostanę”, inaczej organizm pracuje rano. Cóż, i tak nie narzekam, w porządku.

W tym cyklu trening po pracy jest bardzo powolnym truchtem, trwającym zwykle 40-60 minut. Wreszcie, biegacze czasami biegają krótkie, intensywne i ekscytujące biegi, takie jak 5×60 metrów, gdy są w pełni wypoczęci, i odpoczywają podczas długich spacerów. W skrajnym zmęczeniu porzucił je. Ponieważ jest typem wytrzymałościowym, a nie szybkim, lepiej jest zwiększać głośność w wolnym tempie niż zwiększać prędkość tych biegów. Jeśli jest w dobrej formie, zamiast przyspieszać, pobiegnie 70 minut zamiast 50.

Jak długo trwa bieg na 10 km?

Bieg na 5 km trwa zwykle od 30 do 40 minut. I odwrotnie, czas na przejechanie 10 kilometrów to około godziny. Amatorzy rzadko pokonują dłuższe dystanse, jeśli w ogóle, to dopiero po kilkunastu sesjach. Potem jednak nie pobili żadnych rekordów – osiągnięciem dla nich było to, że udało im się przebiec 21 kilometrów. W końcu nie wszyscy będą do tego zmotywowani!

10K wymaga odpowiedniego przygotowania, tak jak każdy dystans. Dzięki niemu możesz osiągnąć maksymalny sukces i pobić nowe życiowe rekordy. Przygotowania warto rozpocząć na osiem tygodni przed startem. Najpierw musisz zwiększyć swoją wytrzymałość, co możesz zrobić, biegając systematycznie w wolnym tempie. Trening należy zaplanować przed biegiem na 10 km. Najlepiej sprawdza się dwa do trzech razy w tygodniu. Tutaj zalecamy średnią intensywność 60-70% maksymalnego tętna. Są też ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu, szczególnie te wzmacniające i relaksujące, takie jak wzmacnianie mięśni brzucha czy używanie wałków.

@Zagon: @banialuczek: Ale przyzwoity dla kogo? Dla kogoś, kto pierwszy raz biega na 10 km? Niech to będzie te 60 minut, bo to pierwszy limit do przekroczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.