Bieganie Co 2 dni

Bieganie co drugi dzień może zapewnić Ci zdrowie i sprawność.

Czy codzienne bieganie jest zdrowe? Tak, w szczególnych przypadkach. Efekty codziennego biegania widoczne są już po 2 tygodniach. Warto jednak uważać. Codzienne bieganie to najszybszy sposób na szybkie schudnięcie i budowanie wytrzymałości. Wiele osób lubi biegać codziennie. Jednak jest też wiele głosów, które uważają, że codzienne bieganie jest niezdrowe. Rzeczywiście może tak być, jeśli przetrenujemy nasze ciała, co prowadzi do kontuzji i kontuzji. Świadome bieganie na co dzień jest jednak wystarczająco bezpieczne.

Kolejną zaletą, na którą warto zwrócić uwagę, odpowiadając na pytanie, czy można codziennie biegać, jest wzmocnienie układu kostnego. Badania pokazują, że osoby, które regularnie biegają, są mniej narażone na rozwój osteoporozy w starszym wieku. Regularna aktywność zwiększa mineralizację kości oraz pozytywnie wpływa na postawę ciała i koordynację.

Na początek warto zacząć od kilku minut biegania każdego dnia i naprzemiennie biegać i chodzić w szybkim tempie. Bieganie przez 30 minut dziennie jest dobre dla całego ciała. Warto pamiętać, że ekstremalne bieganie i ćwiczenia przez ponad półtorej godziny niosą za sobą ryzyko przeciążenia serca, zaburzeń krążenia oraz uszkodzenia narządów i stawów. Nadmierne treningi i intensywne codzienne bieganie mogą prowadzić do utraty ciała i przeciążenia.

Bieganie co drugi dzień może również pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

Większość decyzji o bieganiu do pracy jest wymuszona brakiem czasu. Na przykład osoby przygotowujące się do maratonu chcą wiedzieć, jak dopasować coraz dłuższe treningi do harmonogramu dnia, kiedy często brakuje nam pracy, obowiązków rodzinnych i snu. Używanie go do trenowania sposobu pracy jest jak gotowanie dwóch ptaków na jednym ogniu. Ale kiedy zaczniesz się tak poruszać, odczujesz korzyści poza zastępowaniem pustych samochodów medalami maratonu.

2. Nagranie biegu zajmuje prawie tyle samo czasu co lot. Tutaj nie będą Cię ograniczać korki, ale nie chcesz, aby Twój spokojny bieg zamienił się w bieg tempowy, gdy nieumyślnie pobijesz rekord na 5 km? Chyba że to masz na myśli.

Ważne jest również przydzielanie mil w poszczególne dni. Na przykład, jeśli biegasz 3 razy w tygodniu, a Twój całkowity przebieg oscyluje wokół 30 km, najbardziej rozsądnym podziałem (uproszczonym) będzie 10-10-10 lub 8-10-12, a nie 5-5-20. Co prawda tygodniowy bieg obu programów jest taki sam, ale dla początkujących bieganie 20 kilometrów na raz jest zbyt męczące. Bardziej sensowne jest rozłożenie mil na więcej treningów przy mniejszym jednorazowym obciążeniu pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.