Bieganie czy skakanka ?

Bieganie a skakanka: jaka jest różnica?

Skakanie na skakance i bieganie szybko przychodzą na myśl, gdy myślimy o treningu w przyjazny sposób, aby spalić zbędne kalorie. Skakanka to niedrogi sprzęt, który zapewnia świetne rezultaty. Z drugiej strony bieganie nie wymaga żadnego sprzętu, ale niektórzy nie są zachwyceni pomysłem przebiegnięcia kilku kilometrów. Jeśli chcemy szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu, co jest lepsze?

Z perspektywy czasu skakanie na skakance zajęło mniej czasu, aby uzyskać te same korzyści niż bieganie. A ponieważ skakanka wymaga większych umiejętności, zużywa więcej mięśni, co skutkuje również spalaniem większej ilości kalorii w krótszym czasie.

W porównaniu do biegania, duża część siły uderzenia skakanki jest przenoszona przez mięśnie nóg. Wyprostowana postawa i długi kręgosłup zmuszają mięśnie brzucha do utrzymania napiętego tułowia i doskonałej koordynacji z mięśniami pleców, tworząc ten sam rodzaj wewnętrznego nacisku, co pas do podnoszenia ciężarów. Wszystkie te elementy wspierają Twój tułów i efektywniej przekazują energię przez Twoje ciało.

Stres oksydacyjny i bieganie a skakanka.

Kiedy poziom stresu wzrasta do niebezpiecznego poziomu, wielu biegaczy zawiązuje sznurowadła, wybiera trasę, a wkrótce ich nastrój się poprawia, a frustracja spada. Jednak korzyści płynące z biegania poprawiające zdrowie to nie tylko słynna ekscytacja, której doświadczają i o której mówią biegacze. Bieganie – proste, naturalne, skuteczne i niedrogie – jest jednym z najlepszych sposobów leczenia stresu, bezsenności, lęku, depresji, a nawet uzależnienia. Oto kilka sposobów, w jakie wpływa na twoje zdrowie psychiczne.

Zwiększony trening aerobowy może prowadzić do silnego stresu oksydacyjnego prowadzącego do uszkodzenia makrocząsteczek (lipidów, białek, DNA), dysfunkcji układu odpornościowego, uszkodzenia mięśni i zmęczenia. Zgodnie z obecną teorią, starzenie się organizmów jest spowodowane głównie interakcją reaktywnych form tlenu i azotu (hasło: RONS). Uruchamiając, możesz zaprosić tego typu związki do swojego systemu i pozwolić im siać spustoszenie.

Prawidłowo dobrana aktywność fizyczna może przynieść ukojenie, odprężenie i odprężenie. Ćwiczenia mogą poprawić nastrój i kondycję całego ciała. Zaburzenia lękowe charakteryzują się objawami fizycznymi, takimi jak napięcie mięśni, skurcze, bóle różnych części ciała oraz trudności w oddychaniu. Pogłębiające się bariery fizyczne prowadzą również do narastania trudności wewnętrznych. Odpowiednie ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć napięcie fizyczne, poprawiając w ten sposób samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.