Bieganie Ile minut na kilometr ?

Pomiar prędkości i czasu pracy.

Program jest łatwy do zastosowania szybko lub wolno, to znaczy nadaje się do rekordów życia w szybkim lub wolnym czasie. Musisz tylko wiedzieć, jak szybko poruszać się w określonej jednostce. Wkrótce pojawi się więcej ściągawek dla różnych prędkości i różnych czasów.

– Test prędkości/tętna/przyspieszenia – jest to test w pewnym sensie podobny do poprzedniego. Sposób, w jaki to się robi, polega na tym, że pierwsza część to część, w której utrzymujemy określone tętno lub prędkość, a druga część to sprawdzanie czasu. Na przykład, tak jak w poprzednim teście, biegliśmy z tętnem 85-90% przez 20 minut, ale potem przyspieszyliśmy maksymalnie na milę. Im wyższa forma, tym ciężej teoretycznie powinniśmy być w stanie przebiec ostatnią milę.

Rysunek 1. Zmienność stężenia mleczanu podczas wielokrotnych przebiegów z różnymi prędkościami. Krew pobierano co 5 minut, a prędkość biegu utrzymywano na tym samym poziomie. Bieg z prędkością 4,15 min/km to bieg, który osiąga maksymalny stan ustalony. Zwiększenie prędkości do 4,00 min/km wiązało się z nieskompensowanym wzrostem przejścia do stężenia mleczanu. Takie tempo jest nie do utrzymania na dłuższą metę.

Szacowanie czasu biegu na podstawie dystansu.

Oblicz tempo potrzebne do osiągnięcia docelowego czasu na mecie wyścigu lub treningu albo wprowadź czas potrzebny na przebiegnięcie całego dystansu w danym tempie. Możesz także ustawić dystans, który pokonujesz, biegając w ustalonym tempie przez określony czas.

Kalkulator tempa biegu może określić tempo biegu na podstawie przebytego dystansu i czasu. Rytm określa, jak długo pokonujemy dany odcinek. Bieganie definiuje się jako minuty na kilometr. Oczywiście im krótszy czas, tym szybciej możesz biec. Pozwala również na rozpoczęcie odpowiedniego treningu. Dzięki temu masz pewność, że jesteś spójny ze swoim treningiem i nie przesadzasz lub nie doceniasz założeń swojego treningu, co doprowadzi do lepszych wyników sportowych.

90% maratończyków twierdzi, że nie biega. Ta era pochodziła z kosmosu i nie mogła być tak szybka. Moja opinia jest zupełnie inna. Działają dobrze, ale załóżmy, że jesteś wytrenowanym maratończykiem. Gdyby ktoś przebiegł 5 km w 16 minut, ale trenował tylko do tego dystansu, taki kalkulator wywołałby łzy w oczach po 20 km w maratonie. Ale jeśli taki biegacz trenuje do maratonu i biegnie po drodze 16 minut co 5 kilometrów, przewidywane wyniki są bardzo realistyczne! Co ważniejsze, mój osobisty czas 5K to 15:52. Na 10 kilometrach jest 32:25. Oczekiwane wyniki to 2:33 i 2:30. Jak widać, fakt, że przygotowywał się do maratonu, skierował moje przewidywania w przeciwnym kierunku, a ja pobiegłem szybciej niż wskazywał kalkulator. W drugą stronę, patrząc na mój wynik 2:25, powinienem przebiec 5km w 15 minut 😀 Jak widać, musimy sobie zdać sprawę, że tylko wykonując konkretny trening na dany dystans, kalkulator nie doprowadzi nas do ściana na 30 km…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.