Bieganie Ile spala kalorii ?

Ile kalorii spala bieganie?

Wszyscy wiemy, że kiedy biegamy, spalamy 100 kalorii na milę, czyli około 62 kalorie na kilometr. Im szybciej biegamy, tym więcej kalorii spalamy, a najłatwiejszym sposobem obliczenia tego jest czas treningu. Jak długo ćwiczysz i jak szybko jesteś, może mieć wpływ na spalane kalorie. Gdybyśmy biegali przez godzinę w tempie 6:00, przebieglibyśmy 10 kilometrów i spalilibyśmy 620 kalorii. Jeśli jednak pobiegniemy szybciej, powiedzmy o 4:00, w godzinę przebiegniemy 15 kilometrów, czyli spalimy 930 kalorii. Oczywiście wiek i waga mają znaczenie!

Jeśli zastanawiasz się, ile kalorii spalasz podczas biegu, odpowiedź to ponad 100 kalorii na milę. Tak mówi American Council on Exercise, która opublikowała wykres porównujący różne rodzaje ćwiczeń z ilością spalonych kalorii. Jak widać, bieganie spala więcej kalorii niż jakiekolwiek inne ćwiczenie, więc jeśli próbujesz schudnąć, powinieneś być przygotowany na zwiększenie spożycia.

Obliczenie, ile kalorii spalasz podczas biegania, jest dość proste. Eksperci generalnie zalecają 100 kalorii na milę osobom o średniej wadze. Jeśli masz nadwagę lub jesteś mniej wydajny, ilość obliczeń wzrasta. Dzieje się tak, ponieważ na tym samym dystansie zużyjesz więcej energii. Jeśli chcesz stracić tłuszcz, musisz również zwiększyć prędkość biegu. Ale powinieneś zwrócić uwagę na swoją wagę i inne czynniki. Bez względu na swoją wagę powinieneś dążyć do około 2500 kalorii na milę.

Jakie są korzyści z biegania?

Bieganie to nie tylko trening dla zapalonych sportowców. Z biegiem lat bieganie zyskało coraz więcej zwolenników, którzy polegają na swoich wysiłkach, aby szybko uzyskać wyniki. Bieganie stało się formą rekreacji, sposobem na spędzenie wolnego czasu czy pozbycie się negatywnych emocji. Jak bieganie wpływa na nasze zdrowie i ogólną kondycję? Czy możesz spodziewać się widocznych efektów joggingu? gdy?

Bieganie to aktywność fizyczna, która nie wymaga specjalnego przygotowania ani nakładów finansowych. Ważne jest, aby być zmotywowanym i stawiać pierwsze kroki w ciepłym joggingu. Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiednich butach czy wygodnym ubraniu, ale chęć podjęcia wyzwania jest uważana za najważniejszy czynnik skutecznego treningu. Bieganie polega na szybkich i widocznych rezultatach. Co ważne, te efekty są korzystne nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu!

Bieganie w jednym miejscu nie jest zalecane na dłuższą metę, ale jako forma rozgrzewki jest możliwe ze względu na pewne zalety. co to daje? Bieganie w jednym miejscu przede wszystkim podnosi tętno, rozgrzewa ciało i przygotowuje organizm do dalszych ćwiczeń, a także potęguje efekty gimnastyki. To świetna opcja na rozpoczęcie przygody z tradycyjnym truchtem na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.