bieganie Ile spala kcal ?

Ile biegania to spala.

Trening interwałowy spali najwięcej kalorii podczas biegania. Jest to bieg, który składa się z pokonywania szybkich części, przeplatanych przerwami, które nie w pełni odpoczywają. Dzięki takiemu treningowi spalimy nawet 1000 kalorii w ciągu godziny biegu. Co równie ważne, po tej aktywności następuje okres zwiększonego zapotrzebowania na tlen po wysiłku. Trwa do 48 godzin po treningu, w tym czasie organizm wyczerpuje zapasy tłuszczu. Jednak interwały są trudnymi i wymagającymi treningami i nie powinny być stosowane przez początkujących biegaczy.

Im szybciej biegamy, tym więcej kalorii spalamy. Jeśli pobiegniemy 10 kilometrów na godzinę, spalimy około 620 kalorii. Jeśli przyspieszymy i będziemy biegać 15 kilometrów na godzinę, spalimy 930 kalorii. Bardzo ważna jest tutaj intensywność treningu. Najlepsze efekty daje trening interwałowy, czyli zmiana prędkości w trakcie biegu – po szybszym rozciągnięciu robimy sobie przerwę, a następnie biegniemy bardzo wolno. Ten rodzaj biegania może spalić do 1000 kalorii w ciągu godziny, ale jest to trudny trening, który pochłania organizm i nie jest odpowiedni dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z bieganiem.

Najintensywniejszym ćwiczeniem, jakie badali naukowcy (równie dobrze spalającym jak skakanka) było bieganie w tempie 4:39 min/km. Chcesz spalić 1074 kalorie w godzinę? Idź na godzinny bieg. Z tą prędkością będziesz w stanie przebiec w tym czasie do 13 kilometrów. Jak wszyscy wiemy, nie da się wstać z kanapy i tak szybko skończyć, ale widać, że o taki rytm warto walczyć.

Spalanie kalorii działa.

Chcąc zrzucić zbędne kilogramy musisz pamiętać, że potrzebujesz ujemnego bilansu kalorycznego, czyli deficytu kalorycznego. Oznacza to, że musisz jeść mniej kalorii, niż spala twoje ciało. Nie jest dobrym pomysłem nagradzanie się za trening przekąską, ponieważ możesz spalić podobne lub więcej kalorii niż bieganie. Jeśli więc celem rozpoczęcia treningu jest utrata wagi, zwiększanie ilości spożywanego pokarmu nie jest dobrym pomysłem.

Jest to trening o nieco mniejszej intensywności, podczas którego spalisz około 160 kalorii na godzinę. Mimo to warto co jakiś czas się rozciągać. Na przykład, ćwicząc jogę, możesz spalić od 200 do około 600 kalorii, w zależności od wykonywanych ruchów.

Jeśli stosujesz zredukowaną dietę, zwiększasz aktywność fizyczną i wspierasz się działaniem suplementów diety promujących odchudzanie, metodycznie i skutecznie zrzucisz niechciane kilogramy – i to zdrowo dla organizmu, który nie lubi nadmiernej utraty wagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.