Bieganie Jak poprawić szybkość ?

Bieganie może poprawić Twoją prędkość.

Bieganie w krótkich, szybkich interwałach może poprawić twoją prędkość, ale może również poprawić twoją formę biegową i ekonomię biegu, tj. szybkość, z jaką możesz biec z określoną ilością tlenu. Sprawiając, że twoje ciało biegnie szybko, rzucasz mu wyzwanie, aby znalazł drogę. Ciało również dostosowuje się do biomechaniki. Nasza kadencja może ulec zmianie lub może zostać przedłużona.

Pamiętasz, jak wspomnieliśmy, że bieganie może pomóc Ci zbudować wytrzymałość? Jeśli tak, powinieneś również wiedzieć, jak wykorzystać jedno z najpopularniejszych ćwiczeń w treningu szybkościowym. To, co powinieneś zmienić, to prędkość biegu. Trening szybkościowy ma krótkie serie o bardzo wysokiej intensywności, podczas których biegasz prawie z pełną prędkością, a następnie odpoczywasz przez dłuższy czas. Treningi szybkościowe są również krótsze, ponieważ nie powinno się wykonywać zbyt wielu sprintów na jednym treningu.

Pierwszym krokiem do przyspieszenia biegu jest systematyczność. Jest to ważny czynnik, ponieważ wraz z poprawą techniki biegania będziesz również w stanie poprawić swoją wydajność. Spróbuj stopniowo zwiększać kilometry. Początkujący powinni zacząć na krótkich dystansach i zwiększać dystanse o 10% co tydzień.

Bieganie może poprawić Twoją kondycję.

Jeśli wiesz, że musisz ćwiczyć, aby zachować formę, jogging może być dobrym pomysłem. To sprawdzony sposób na zwiększenie wytrzymałości oddechowej i budowanie siły mięśniowej, a rezultaty widać już po drugim tygodniu regularnej aktywności. Szybko zauważysz, że tętno spoczynkowe i wysiłkowe spada, a także ciśnienie krwi. Na początku wystarczy dwa razy w tygodniu, po pewnym czasie warto pięć razy w tygodniu, a bardziej doświadczeni mogą biegać codziennie. Poza tym jest to bardzo tani sport. Wystarczy kupić porządne buty. Bieganie pomoże Ci zredukować stres, poznać okolicę i zasnąć. Naprawdę warto!

Korzyści zdrowotne są również jednym z innych efektów biegania. Regularny trening może obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, wzmocnić serce i kości, a nawet zapobiec cukrzycy. Przyspieszenie metabolizmu poprawia usuwanie toksyn. Bieganie może również poprawić układ odpornościowy organizmu.

Zróżnicowany trening to jeden ze sposobów na większą satysfakcję. Możesz nawet dokonać zmian podczas jednej sesji treningowej. Zmieniaj rytm swoich biegów, wprowadzaj zabawne biegi i trenuj w różnych rytmach — od joggingu przez normalne bieganie po sprint. To szkolenie, które daje nam nieskończone możliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.