bieganie Jak zacząć ?

Co może dla Ciebie zrobić bieganie.

Postawmy sprawę jasno: bieganie jest świetne. Może nie czujesz tego w tej chwili, może chcesz zacząć biegać, żeby schudnąć, poruszać się lub po prostu nie masz umiejętności, aby ćwiczyć w domu. A może twój przyjaciel po prostu biega i chcesz wiedzieć, dlaczego to robi. Niezależnie od motywacji – warto spróbować. Ale zanim zanurzysz się w głębokiej wodzie – przygotujmy ją odpowiednio, aby nie szczypała serca, nie szczypała gardła i nie zniechęcała się.

Chcesz zacząć biegać? Zacznij od truchtu. Chodzenie to nic innego jak chodzenie i jest jedną z najstarszych i najlepszych strategii na poprawę kondycji, poprawę wydajności i rozpoczęcie biegania. Nie oznacza to, że zrobiłeś coś złego lub jesteś słaby – to doskonały sposób na rozpoczęcie dobrego biegania.

Zapewniam każdego, kto planuje zacząć biegać, że samo rozpoczęcie biegu to postawa intruza. Wraz z upływem czasu i zgłębianiem najmniejszej dawki wiedzy, w większości nieświadomie bieganie wkrada się do naszego życia i po pewnym czasie staje się trwałym elementem codziennego życia. Później nie wyobrażamy sobie dnia bez kilku kilometrów świeżego powietrza. W końcu bieganie stało się tak naturalne, jak rano toaleta, a po kilku latach uzależniliśmy się od ćwiczeń (nie żartuję) i mogliśmy nazywać siebie uzależnionymi. To bardzo przyjemne uzależnienie, które ma między innymi wiele konsekwencji w postaci zdrowia konia.

Podstawy biegania.

Wszyscy biegamy, umiejętności, której człowiek uczy się, gdy zaczyna chodzić, a bodźcem do szybszego poruszania się w pozycji wyprostowanej jest ciekawość otaczającego nas świata. Bieganie różni się od chodzenia tym, że technika chodzenia ma fazę lotu. Niestety lot nie trwa długo i z każdym krokiem uderzasz stopami o ziemię. Zaraz potem po całym ciele rozeszła się fala uderzeniowa. Może to prowadzić do kontuzji wielu początkujących.

Teoretycznie, ponieważ nie każdy może biegać, a co najważniejsze – nie każdy może biegać – z różnych powodów. Niektórzy ludzie zostali zniechęceni, niektórzy nie potrafią się zmotywować, niektórzy są bombardowani wiadomościami w Internecie i po prostu nie wiedzą, jak biegać i zacząć to robić.

Podsumowując chciałbym stwierdzić, że aby zacząć biegać, potrzeba dużo determinacji, motywacji i siły. Wiele razy zmierzysz się z przeciwnościami losu, ale dziś powiem, że warto. Bieganie daje ogromną radość i napełnia radością. Oferowane przeze mnie patenty to tylko niewielka część tego, co musisz wiedzieć. Jak zacząć biegać od zera sprawności? Wymagana jest między innymi dodatkowa wiedza na temat oddychania, obliczania tętna maksymalnego, ćwiczenia umiejętności biegania. To wszystko na dzisiaj. Dziękujemy za przeczytanie i obejrzenie naszych filmów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.