Bieganie jaki dystans na początek ?

Zacznij powoli i stopniowo zwiększaj swój przebieg.

Powyższe punkty są dużym uproszczeniem, ale mam nadzieję, że wiele się z tego nauczyłeś. Dojdziesz do wniosku i już wiesz, że niekoniecznie musisz wykonywać kosmiczną objętość treningową, aby uzyskać wyniki w dalszej części wyścigu. Jakość szkolenia jest zawsze najwyższym priorytetem! Przebieg nie powinien wpływać na tę jakość. Stopniowo twoje ciało dostosowuje się i możesz wzrastać. Niezależnie od tego, czy chodzi o intensywność, czy objętość. Nie polecam dodawania obu jednocześnie. To jest istota rozwoju biegacza. Jeśli robisz to powoli i stopniowo, z dobrym planowaniem i ciągłym rozwojem, możesz przejść długą drogę. Co oczywiście mam nadzieję!

Ostatecznie jednak najważniejsze jest wyrobienie w sobie nawyku aktywnego zabijania czasu, a następnie przekształcenie go w codzienną rutynę treningową. Potem wszystko będzie łatwiejsze. Ustaw swój pierwszy cel na 20 minut ruchu 3 razy w tygodniu. Dodaj z czasem czwarte ćwiczenie, a następnie powoli dodawaj kilka minut.

Bardzo dobrym podejściem dla początkujących jest powolne i stopniowe przyzwyczajanie organizmu do wysiłku – krok po kroku do celu. Dzięki temu nie zniechęcisz się nadmiernym przeciążeniem, zakwasami czy zmęczeniem. Pierwsze tygodnie treningu to najlepszy czas na wyrobienie dobrych nawyków, takich jak bieganie. Twoje ciało powinno być zrelaksowane, wyprostowane, z głową uniesioną i zwróconą do przodu. Częstym błędem początkujących jest zbytnie rozciągnięcie kroku podczas biegu i należy tego unikać. Krok powinien być jak najbardziej naturalny i elastyczny, a stopa nie powinna wysuwać się zbyt daleko do przodu, szczególnie podczas biegu w wolniejszym tempie. Ramię powinno pracować dynamicznie i za każdym razem nadawać rytm naszemu ciału.

Oblicz swój przebieg z wyprzedzeniem.

5 minut powolnego marszu, 5 minut szybkiego marszu, 10 minut szurania nogami i wreszcie swobodny jogging, rób co chcesz. Zobacz, jak bieganie trwa coraz dłużej. Zobaczysz, jak szybki jest postęp.

Jeśli powyższe instrukcje nie są dla Ciebie wystarczająco szczegółowe –

Możesz rozpocząć wdrażanie planu 6-tygodniowego. ale najprawdopodobniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.