Co daje regularne bieganie ?

Popraw równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Jak budować dobre relacje między pracą a życiem osobistym? We współczesnym społeczeństwie koncepcja work-life balance wydaje się polaryzować. Niektórzy twierdzą, że budowanie pozytywnych relacji między pracą a życiem osobistym jest kluczem do szczęśliwego i produktywnego życia, podczas gdy inni twierdzą, że koncepcja jest teraz dyskusyjna.

Planując swój dzień, weź pod uwagę potrzebę odpoczynku, podczas którego będziesz mógł zrobić sobie przerwę od trudnych zadań, poświęcić chwilę na relaks i odpoczynek. Oprócz zadań biznesowych żongluj innymi obowiązkami, zwłaszcza tymi związanymi z bliskimi i życiem osobistym. Tak zaplanowany grafik pomoże Ci zachować lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Tworzenie codziennego harmonogramu pracy może pomóc w zwiększeniu produktywności i stworzeniu korzystniejszej relacji między pracą a życiem osobistym. Jednak robiąc takie plany na dany dzień, staraj się nie robić ich zbyt sztywnych i sztywnych. Nie ma sensu planować wszystkiego co do minuty, życie jest nieprzewidywalne. Zachowaj pewien odstęp między wydarzeniami w kalendarzu.

Poprawić produktywność.

Jeśli jesteś ambitnym, utalentowanym i wydajnym pracownikiem, na pewno chętnie podejmiesz się pracy przy różnych projektach. Twój szef i współpracownicy często stawiają ci wymagania, ponieważ wiedzą, że jakość twojej pracy jest wysoka. Jeśli również wykazujesz zaangażowanie, zachowujesz pozytywne i entuzjastyczne nastawienie, możesz być głównym celem pilnych zadań, które są „już” wykonane. Możliwe jest również, aby inne osoby zaprogramowały pojawiające się czynności i znalazły osoby, które mogą je wykonać.

Wiele osób, zwłaszcza tych, którzy wyznaczają sobie cele życiowe, jest również perfekcjonistami i chce robić wszystko perfekcyjnie. Czasami jednak ta pozornie przyjemna cecha jest niepokojąca. Powoduje to, że tracimy czas na tworzenie idealnego rozwiązania, gdy to, co już osiągnęliśmy, jest wystarczająco dobre, aby osiągnąć cel. Ponadto kładziemy nacisk i wykorzystujemy naszą energię, aby osiągnąć to, co uważamy za doskonały wynik.

Twoje mięśnie napędowe mają dwa rodzaje pracowników. Niektórzy ludzie powoli wykonują swoje obowiązki, ale są bardziej wytrwali. Są to włókna wolnokurczliwe, które działają na duże odległości. Drugi typ pracowników jest szybki i nerwowy, ale ma krótką żywotność. To szybkokurczliwe włókno jest używane, gdy zostajesz sprinterem. Proporcje tych włókien są rozłożone na każdą osobę (dlatego jedni ludzie rodzą się z tendencjami podobnymi do Usaina Bolta, a inni… nie). Nie oznacza to, że nie możemy nic zrobić z tym, co jest nam dane.

Popraw zdrowie fizyczne i psychiczne.

O korzyściach płynących z biegania w kontekście funkcji człowieka można napisać wiele. Nie od dziś wiadomo, że prawidłowo wykonywany i regularny trening biegowy ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Cóż, jeśli chodzi o zdrowie, nie mam na myśli tylko fizycznego, ale także psychicznego. Jeśli się nad tym zastanowisz, jaka jest różnica między mężczyzną, który nazywa siebie zdrowym? Byłoby to z pewnością prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów organizmu, produktywny organizm, ale także optymalny dobry nastrój, chęć do życia, umiejętność radzenia sobie z problemami, budowania relacji czy regulowania emocji. Zdrowy człowiek jest w stanie zaspokajać swoje potrzeby i podejmować nowe życiowe zadania i decyzje. Według Światowej Organizacji Zdrowia zdrowie to harmonia i interakcja następujących dziedzin: somatycznej (aspekty fizyczne zdrowia), psychicznej (aspekty psychologiczne) i polis (aspekty duchowe i społeczne). Każde „uszkodzenie” jednego z obszarów wpływa na funkcjonalność pozostałych obszarów. To dlatego, że człowiek jest „połączonym układem naczyniowym”, możemy mówić o szeroko zakrojonym wpływie aktywności fizycznej na nasze zdrowie.

Bieganie to sposób na odstresowanie, relaks oraz poprawę sylwetki i sylwetki. To także naturalne panaceum na wiele dolegliwości. To niezwykłe ćwiczenie, które zdaniem wielu ma nawet właściwości terapeutyczne. Bieganie stabilizuje ciśnienie krwi, poziom glukozy i cholesterolu we krwi, lepsza równowaga hormonalna i sprawniejszy układ mięśniowo-szkieletowy to tylko niektóre z korzyści zdrowotnych płynących z biegania. Bieganie wspomaga również regenerację w wielu sytuacjach życiowych. Wiele osób z chorobami przewlekłymi, niepełnosprawnych, z poważnymi urazami i innymi problemami zdrowotnymi znacznie poprawiło swoją kondycję fizyczną, dobry charakter i dobrą kondycję fizyczną.

Regularna aktywność fizyczna pomaga około 350 milionom ludzi na całym świecie. Jest to szacunkowa liczba osób z depresją związaną z obniżonym nastrojem i poczuciem pustki w 2019 roku. Badania pokazują, że depresja jest często związana z niską aktywnością fizyczną. Natomiast regularne ćwiczenia stały się jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia choroby. Mówi się, że 30-minutowy trening uwalnia takie dawki endorfin, które pozwalają nam doświadczyć szczęścia, zadowolenia i satysfakcji po treningu, prowadząc do lepszego nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.