Dlaczego biegam ?

Korzyści zdrowotne wynikające z biegania.

Bieganie to nie tylko trening dla zapalonych sportowców. Z biegiem lat bieganie zyskało coraz więcej zwolenników, którzy polegają na swoich wysiłkach, aby szybko uzyskać wyniki. Bieganie stało się formą rekreacji, sposobem na spędzenie wolnego czasu czy pozbycie się negatywnych emocji. Jak bieganie wpływa na nasze zdrowie i ogólną kondycję? Czy możesz spodziewać się widocznych efektów joggingu? gdy?

Bieganie to najłatwiejsza i najbardziej naturalna forma ćwiczeń dla Twojego zdrowia. Zapewnia najlepsze rezultaty i – co najważniejsze – bardzo niewiele kosztuje. Dzięki joggingowi zmniejszysz ryzyko chorób serca i krążenia, schudniesz, wymodelujesz sylwetkę, poprawisz inteligencję i wygląd skóry. Zobacz, co jeszcze bieganie może dla Ciebie zrobić.

Badania pokazują, że ćwiczenia i bieganie są dobre dla zdrowia. Regularna aktywność fizyczna pomaga utrzymać układ mięśniowo-szkieletowy (mięśnie i kości) w dobrej kondycji oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, problemów z cholesterolem i nadciśnieniem, a nawet chorób układu krążenia. Dlatego można powiedzieć, że ćwiczenia to dobry sposób na zachowanie zdrowia.

Bieganie zmniejsza stres.

Jeśli kiedykolwiek po ciężkim dniu pracy wyszedłeś pobiegać, prawdopodobnie zauważyłeś, że poziom stresu znacznie spada po okresie biegania na bieżni lub w parku. W rzeczywistości jednym z najpopularniejszych efektów biegania jest zmniejszenie poziomu stresu. Ponadto może pomóc Ci radzić sobie ze stresem w przyszłości i jest świetnym sposobem na „wyrwanie się” z bieżących niepowodzeń. Bieganie działa uspokajająco, gdy znajdujesz swój rytm i poddajesz się mu.

Kiedy poziom stresu wzrasta do niebezpiecznego poziomu, wielu biegaczy zawiązuje sznurowadła, wybiera trasę, a wkrótce ich nastrój się poprawia, a frustracja spada. Jednak korzyści płynące z biegania poprawiające zdrowie to nie tylko słynna ekscytacja, której doświadczają i o której mówią biegacze. Bieganie – proste, naturalne, skuteczne i niedrogie – jest jednym z najlepszych sposobów leczenia stresu, bezsenności, lęku, depresji, a nawet uzależnienia. Oto kilka sposobów, w jakie wpływa na twoje zdrowie psychiczne.

Innym sposobem, w jaki bieganie może złagodzić stres, niepokój i depresję, jest interakcja z innymi biegaczami, czy to podczas maratonu, czy w klubach i grupach biegowych. Nawiązywanie nowych znajomości lub wzmacnianie już istniejących może być świetnym wsparciem dla biegaczy cierpiących na lęki lub depresję. Co więcej, kumpel do biegania zwiększa Twoją motywację, gdy zaczynasz się wypalać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.