Dlaczego myszka miki nosi rękawiczki ?

Myszka Miki ma na sobie rękawiczki, aby brud i kurz nie dostały się na jego ręce.

Pozostaje jednak pytanie: co z rękawiczkami Myszki Miki i wszystkich innych? Na to pytanie odpowiada John Canemaker, który zajmuje się historią animacji. Mężczyzna wyjaśnił, że rysowanie rękawiczek było łatwiejsze i szybsze, gdy bajki Disneya były tylko czarno-białymi animacjami. W ten sposób dłonie nie zlewają się z resztą ciała, jednocześnie pozwalając na odsłonięcie gestów lub przedmiotów trzymanych przez postać.

Od oryginalnych przygód z Myszką Miki po ekscytujące wibracje głupkowatych filmów z lat 90., postacie Disneya można zobaczyć w białych rękawiczkach w wielu kreskówkach i filmach. To nie znaczy, że któryś z nich obudzi się rano i uzna, że ​​dzisiaj jest jak dzień w białych rękawiczkach. Wszyscy po prostu… noszą je. W bezczelnych metadanych tej sztuczki, jedna postać zakwestionowała nawet postać z rękawiczką w kreskówce z 2000 roku wszystkich w filmie „Super Stupid” z 2000 roku.

Wygląd Myki Mouse zmienił się wraz z rozwojem technologii animacji, ale jest jedna rzecz, której forma nie zmieniła się przez lata: białe rękawiczki. Dlaczego twórcy zdecydowali się porzucić łapy, które narysowali dla myszy? Okazało się, że istnieją trzy takie powody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.