Gdzie biegać w Gdańsku ?

Znajdź najlepsze trasy biegowe w Gdańsku.

Jak znaleźć najlepsze trasy biegowe w Gdańsku.

Wiele głosów mówi, że Gdańsk, Sopot i Gdynia mają najlepsze trasy biegowe w kraju. Nadmorski pas Zatoki Gdańskiej pozwala odetchnąć, ale też zmęczyć się w bagnistym piasku plaży. Trójmiejski Park Krajobrazowy pozwala cieszyć się lasem na miękkich, przyjaznych dla kolan szlakach. Oznacza to, że zarówno osoby przygotowujące się do pierwszego biegu na 10 km, jak i wytrawni ultramaratończycy znajdą tu dobre warunki treningowe.

Rozciąga się od ul. Pomorskiej od Żabianki w Gdańsku do alei Hallera w Gdańsku Brzeźno Park Nadmorski im. Ronald Reagan to kolejne bardzo popularne miejsce na Trójmiejskiej Trasie Biegowej. Ponad 60 hektarów z dużą ilością żwiru, piasku i utwardzonych ścieżek. To również miejsce, w którym można biegać cyklicznie (w każdą sobotę o godz. 9:00) w ramach Gdańskiego Biegu Parkowego (5km).

Warto skorzystać z dobrej pogody, a bieganie zawsze jest dobre. Trójmiejskie joggery też nie mają na co narzekać. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie jest wiele ciekawych tras. Zrobiliśmy listę dziesięciu – naszym zdaniem – najlepszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.