Gdzie biegać w Krakowie ?

Bezpieczne tereny do biegania w Krakowie.

W pobliżu Krakowa znajduje się kolejna zielona przestrzeń dla biegaczy, spacerowiczów i rowerzystów – Puszcza Niepołomicka. Do tej pory testowaliśmy tam tylko pierścień o długości 3,5 km. Trasa jest wyraźnie oznakowana i prowadzi w całości leśnymi szlakami. To propozycja dla tych, którzy preferują płaski teren.

Krakowska mekka do biegania w terenie. Nieskończone możliwości połączone ze ścieżkami kontynuacji sprawiają, że nawet najbardziej doświadczeni gracze nigdy się nie znudzą. Znajdziesz tam szlaki asfaltowe, szutrowe i leśne. mały? W okolicy znajduje się Kopiec Kościuszki i al. Waszyngton, to przygotuje cię do biegu na trzy kopce.

Błonie znajduje się w centrum Krakowa i oferuje asfaltowy tor o długości około 3600 metrów na niższej wysokości. Tutaj możemy sprawdzać nasz formularz co tydzień (sobota) na 5km rowerze Parkrun. Trasa zaczyna się przy Muzeum Narodowym, a kończy na końcu Cichego Kącika na wprost. Na asfalcie zaznaczony jest również punkt startowy i końcowy oraz liczba kilometrów, co jest wygodne do treningu, jeśli nie możemy wziąć udziału w wyścigu lub po prostu chcemy mieć wartościowy trening na poziomie.

W Krakowie jest wiele miejsc do biegania, w zależności od potrzeb.

Kraków, choć jest miastem turystycznym z wieloma atrakcjami, posiada ugruntowaną sieć ścieżek biegowych lub proste tereny, na których można odpowiednio trenować. Każdy znajdzie coś dla siebie, od początkujących szukających łatwego, jasnego obszaru do rozpoczęcia biegania po zaawansowanych ludzi, którzy już wiedzą, czego chcą.

Oczywiście możesz go uruchomić w dowolnym miejscu. Całkowicie się z tym zgadzamy, ale niektóre części Krakowa aż proszą się o „skonsumowanie” w biegu. Ten przewodnik pokazuje kilka idealnych miejsc w Krakowie, w których możesz doskonalić swój styl biegania. Znajdą tu coś dla siebie początkujący, biegacze długodystansowi oraz miłośnicy wspinaczki czy kolców sportowych.

Kolejne miejsce w Krakowie, w którym poczujesz wiatr we włosach i będziesz walczył pod górę i w dół. Uważaj na dziki, czasem też lubią się tam bawić :). Każdy biegacz i biegacz znajdzie coś dla siebie, ponieważ teren jest wypełniony asfaltem oraz bardziej technicznymi i terenowymi trasami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.