Gdzie biegać w Poznaniu ?

Poznaj bogatą ofertę tras biegowych w Poznaniu.

Poznań na pewno ma dużo fajnych miejsc do biegania 🙂 Rusałka to moja ulubiona rzecz. Znajdziesz tam mnóstwo leśnych dróg i ścieżek, pozwalających na tworzenie różnorodnych tras. Jeśli ktoś potrzebuje przebiec więcej kilometrów, zawsze można pobiec dalej, w stronę Jeziora Strzeszyńskiego.

Trasy biegowe w Poznaniu? Niestety lista nie jest zbyt długa. Przegląd starych i nowych wpisów na forach i grupach biegaczy może dać wyobrażenie o tym, gdzie wybrać się na narty biegowe w stolicy Wielkopolski. Spotkać można się w takich lokalizacjach jak Park Cytadela czy Poznańska Malta. W rzeczywistości jednak miejsca te nie są przeznaczone dla narciarzy biegowych.

Poznań to nie tylko zgiełk miasta i jego zatłoczone ulice – miłośnicy sportu znajdą tu wiele pięknych miejsc, idealnych do treningu na świeżym powietrzu. Gdzie ich szukać? Najlepsze miejsce oferuje Warka Radler 0,0%. Wśród nich, czy to ktoś, kto dopiero zaczyna przygodę ze sportem, czy pasjonat preferujący dłuższe i bardziej intensywne biegi, znajdą dla siebie idealny wybór – wystarczy dostosować długość trasy do swoich możliwości.

Znajdź najlepsze miejsca do biegania w Poznaniu.

Moim zdaniem jedno z najlepszych miejsc do biegania w Poznaniu. Obszar ten oferuje wiele możliwości dla różnych wariantów trasy. Obiekt oddalony jest o 4 km od jeziora Rusałka. Można jednak biec do Strzeszynka lub dalej do Kiekrza, inną opcją jest bieg do Krzyżownika. Możemy zaplanować zarówno bardzo krótkie biegi, jak i biegać maratony, a nawet dystanse ultramaratonowe. Również te ścieżki są bardzo urokliwe. Nic dziwnego, że trasy w tej okolicy są pełne biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów.

Coraz więcej mieszkańców Poznania uprawia jogging. Bieganie stało się modą i codziennie spotykamy biegaczy na ulicy. Wstawanie rano i bieganie jest tym, jak wielu z nas zaczyna dzień, niektórzy wolą biegać wieczorem lub w południe. W Poznaniu odbywa się również wiele imprez biegowych. Poznańskie maratony i półmaratony mogą mieć bardzo dużą liczbę uczestników. Ponad 10 000 osób wzięło udział w półmaratonie w 2017 roku, co stawia Poznań na wyraźnej czołówce. Ponad 5500 biegaczy wystartuje jutro w kolejnym maratonie. To właśnie zbliżający się maraton skłonił mnie do napisania artykułu o najlepszych miejscach do trenowania do biegu w Poznaniu. Oczywiście to mój subiektywny wybór.

Gdzie biegać w Poznaniu? Poznaniaków można wymieniać na zawsze. Według moich poznańskich znajomych znam kilka miejsc. Po pierwsze – Jezioro Maltańskie. Po drugie – Jezioro Rusavka. Po trzecie – zamek. Po czwarte – chodzenie wzdłuż Warty może nie być takie złe… Z punktu widzenia Warszawy już nie wiem. Nie…i las Marceliński, o którym słyszałem od Bartka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.