Ile biegać żeby schudnąć 10 kg ?

Biegaj co najmniej 30 minut dziennie.

Jeśli nie możesz biegać przez co najmniej 15 minut bez przerwy, skorzystaj z mojego planu treningowego, aby biegać od zera do 60 minut bez przerwy. Jeśli Twoja kondycja fizyczna pozwala na płynne, płynne i spokojne bieganie, zastosuj następujący schemat treningowy:

Żaden trening nie gwarantuje natychmiastowych rezultatów, ale bieganie to forma aktywności, która daje imponujące rezultaty. Bieganie przez godzinę może spalić do 900 kalorii. Oczywiście początkujący biegacz nie będzie w stanie wykonać tak angażującego treningu. Dlatego zaleca się zacząć od biegania około 3 razy w tygodniu po 15 minut (przerwy w chodzeniu). Oznacza to, że podczas treningu spalisz około 150-200 kalorii.

Niezależnie od poziomu sprawności i czasu, jaki planujesz poświęcić na bieganie, zacznij od 10-minutowej rozgrzewki (takiej jak podnoszenie, przysiady i skłony). Następnie chodź przez 5 minut, a następnie zacznij biegać, stopniowo zwiększając prędkość.

Unikaj jedzenia wysokokalorycznych pokarmów.

Innym ważnym punktem, na który należy zwrócić uwagę, jest to, że powinieneś uważać na tłuszcz, który spożywasz. Unikaj tłuszczów zwierzęcych (tłuste mięso i tłuste produkty mleczne) oraz przetworzonej żywności. Dodaj do swojej diety nienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdują się w tłustych rybach, olejach roślinnych (głównie z nasion), orzechach i kiełkach.

14. Jedz mniej tłuszczu i oleju Masło, ghee i oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia to zdrowe tłuszcze kuchenne, które świetnie smakują. Jednak ten tłuszcz jest bardzo gęsty energetycznie i nie potrzebujemy go dużo. Po pierwsze dostarczają tylko ograniczone ilości mikroelementów. Nadmierne spożycie tych izolowanych tłuszczów może wypierać bardziej pożywne pokarmy z diety, a także może utrudnić utratę wagi. Na przykład każdy, kto próbuje schudnąć, gotując wszystko w oleju i pijąc kuloodporną kawę, powinien rozważyć ograniczenie tych składników.

Nie jest tajemnicą, że odchudzanie wymaga wyeliminowania z diety niektórych niepotrzebnych pokarmów. Po pierwsze, ogranicz cukier, słodycze, słodycze i słodzone napoje gazowane, które są tak zwanymi „pustymi kaloriami”. Aby schudnąć na czas, unikaj słonych przekąsek, takich jak chipsy, paluszki, chipsy i orzeszki ziemne. Są nie tylko wysokokaloryczne, ale także zawierają dużo tłuszczów trans i soli, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. To z kolei pomaga utrzymać nawodnienie organizmu, więc nie spowoduje to szybkiego schudnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.