Ile biegać żeby schudnąć 5 kg ?

Jaka jest średnia prędkość biegu, aby ktoś schudł 5 kg w ciągu tygodnia?

Na przykład 70-kilogramowa kobieta spala 630 kalorii na godzinę biegnąc 9 kilometrów. Powiedzmy, że aby stracić 1 kg, musisz spalić do 7000 kalorii. Tak więc, aby schudnąć 1 kg, musi biegać 11 godzin (przy założeniu, że spożywa zbilansowaną dietę 2000 kalorii).

Wiemy już, że bieganie w średnim tempie przez co najmniej godzinę działa dobrze. Jednak jak dobrze to działa? Bieganie w średnim tempie przez godzinę spali nas do 600 kalorii. Z kolei, aby schudnąć, musimy spalić do 7000 kalorii, co oznacza 12 treningów. Musimy więc ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu, aby zauważyć efekt. Jeśli biegamy 5-6 razy w tygodniu, możemy schudnąć 2kg!

Jeśli jesteś przyzwyczajony do biegania 8 km z prędkością 7,5 min/km bez przerw na chodzenie, spróbuj zwolnić do 9-10 min/km, obniży to Twój poziom wysiłku i pozwoli Ci przebiec 10-13 km, co daje wrażenie biegu 8K. Jeśli dodasz do tego biegu 1-minutową przerwę na spacer co 5 minut, będziesz mógł przesunąć „ścianę” na 12-16 kilometrów. Dodatkowe kilometry oznaczają, że spalasz więcej kalorii i tłuszczu.

Jak długo zwykle trwa schudnięcie 5 kg?

Jak schudnąć 5kg w miesiąc? Właściwą odpowiedzią na to pytanie nie jest dieta cud, która obiecuje szybsze odchudzanie. Ryzykuje jednak utratę zdrowia i odzyskanie zbędnych kilogramów w zemście. Aby skutecznie schudnąć 5 kg w ciągu miesiąca, musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Jak schudnąć 5kg w miesiąc? Kiedy zaczynamy chudnąć, a mamy jeszcze dużo do stracenia, 5kg jest rozsądnym i osiągalnym celem. Aby schudnąć tak dużo w ciągu miesiąca, deficyt kaloryczny musi być duży, a całkowite zapotrzebowanie na energię (CPM) musi być zmniejszone o 1000 kcal. W pierwszym tygodniu utrata wagi może być większa, powiedzmy 2kg, potem ustabilizuje się i ostatecznie możemy osiągnąć oczekiwane 5kg.

Chociaż utrata 5 kg w ciągu miesiąca może wydawać się niemożliwym celem, jest to całkowicie możliwe dzięki prostym zmianom w diecie i stylu życia. Rób to stopniowo, a następnie wprowadzaj niewielkie cotygodniowe zmiany, aby pomóc Ci bezpiecznie i trwale schudnąć, jednocześnie utrzymując pożądaną wagę w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.