Ile kup robi noworodek ?

Badania sugerują, że noworodki spędzają około sześciu do ośmiu minut, patrząc na znajomy przedmiot.

Po szóstym tygodniu wypróżnienia Twojego dziecka będą się różnić w zależności od dziecka i mogą pojawiać się co kilka dni. Wypróżnienie może mieć mniej niż 7-10 dni, więc dopóki dziecko przybiera na wadze, jest zdrowe, a matka zdrowa, nie ma się czym martwić. Jeśli dziecko nie ma problemów z wypróżnianiem, kupka ma normalną konsystencję, co jest dla niego normą na świecie – ale to po 6 tygodniach. Nie oznacza to, że po strawieniu dziecka nic nie zostaje, po prostu nie pozbywa się wszystkiego na raz.

Dzieci w 6 tygodniu wypróżnień powinny mieć określoną ilość i częstotliwość wypróżnień. Jest to jeden ze wskaźników udanego karmienia. Możliwość wizyty u konsultanta laktacyjnego lub dobrego pediatry bez kupki w pierwszych 6 tygodniach życia dziecka może być pierwszą oznaką problemów z karmieniem piersią1.

To, jak często noworodek wypróżnia się, jest w dużej mierze sprawą osobistą. Niektóre dzieci wypróżniają się kilka razy dziennie, a niektóre dzieci wypróżniają się co 2-3 dni. Jeśli Twoje dziecko ma ochotę na mleko i moczy co najmniej 6 pieluszek dziennie, to oczywiście dostaje wystarczającą ilość mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.