Jak bieganie wpływa na brzuch ?

Ćwiczenia mogą pomóc w zmniejszeniu tłuszczu z brzucha.

Biorąc to pod uwagę, należy wziąć pod uwagę inne rodzaje ćwiczeń. Udowodniono naukowo, że ćwiczenia aerobowe (tj. chodzenie, bieganie, pływanie itp.) są pozytywnie powiązane z utratą tkanki tłuszczowej z brzucha (38, 39). Inne badanie wykazało, że ćwiczenia fizyczne mogą całkowicie zapobiec przybieraniu na wadze, zwłaszcza w postaci tłuszczu z brzucha po utracie wagi. (40).

W przypadku obecności nadmiaru tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej zaleca się ćwiczenia wzmacniające te mięśnie, zwłaszcza prostaty, międzyżebrowe i skośne. Kontury wyglądają na szczuplejsze z powodu utraty tkanki tłuszczowej. Podczas gdy mięśnie brzucha najlepiej ćwiczyć na siłowni, jogging jest doskonałym dodatkiem do tego typu treningu. Dopiero połączenie podobnych ćwiczeń może przynieść pożądany efekt. Niezbędna jest również właściwa dieta – unikaj słodyczy i tłuszczów zwierzęcych, jedz dużo owoców i warzyw oraz pij wodę.

Zauważ, że nie mówimy o ćwiczeniach brzucha. Redukcja przebarwień (redukcja tkanki tłuszczowej w jednym miejscu) jest niemożliwa, a wykonując niezliczone napięcia, nie stracisz tkanki tłuszczowej w okolicy talii. W jednym badaniu 6 tygodni treningu mięśni brzucha nie miało wymiernego wpływu na obwód talii lub masę tłuszczu w brzuchu (37).

Noszenie dodatkowego ciężaru w okolicy brzucha może prowadzić do wielu zagrożeń dla zdrowia.

Wzdęcia – To brzuch przypominający koło ratunkowe. Brzuch był trudny w dotyku i wyglądał, jakbyśmy połknęli balon. Ten rodzaj brzucha zmienia się, stając się wzdęty z czasem i zaraz po zjedzeniu zbyt wielu posiłków. Może to być spowodowane nadmiernym jedzeniem, połykaniem dużej ilości powietrza lub spożywaniem zbyt dużej ilości jedzenia, żuciem gumy lub piciem ze słomki.

Utrzymująca się przez wiele lat nadwaga, przewlekły stan zapalny, który często powoduje odkładanie się tłuszczu w tętnicach. W rezultacie przepływ krwi (a także tlenu i składników odżywczych) staje się trudny. Ostatecznie może to prowadzić do rozwoju zawału serca, zawału serca, udaru lub udaru mózgu.

Wielu z nas nie może pochwalić się idealnie płaskim i wyrzeźbionym brzuchem. Większość osób boryka się z grubym, wystającym brzuchem, zwłaszcza kobiety, które skarżą się na tłuszcz z brzucha, który jest największym problemem, jaki mają, gdy zaczynają chudnąć. Jakie są przyczyny i rodzaje tłustego brzucha? Jak szybko schudnąć z brzucha?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.