Jak rozpocząć bieganie po 40

Zacznij biegać, aby poprawić swoje zdrowie.

Chcesz zacząć biegać? Zacznij od truchtu. Chodzenie to nic innego jak chodzenie i jest jedną z najstarszych i najlepszych strategii na poprawę kondycji, poprawę wydajności i rozpoczęcie biegania. Nie oznacza to, że zrobiłeś coś złego lub jesteś słaby – to doskonały sposób na rozpoczęcie dobrego biegania.

Użyj rozumu! Mam przyjaciół, którzy właśnie zaczęli biegać i od razu zdecydowali, że muszą biegać przez godzinę co drugi dzień. Oczywiście nie skończyło się to dobrze. Odnieśli rany i przestali biec. Teraz nie mogę ich przekonać, bo bolały sobie kolana, biodra itp. Nie popełnij tego błędu. Zacznij spokojnie. Zacznij raz w tygodniu na pół godziny. To zmieniło twoje życie, zobaczysz. Jeśli jesteś sprawniejszy, z pewnością możesz zacząć biegać dwa razy w tygodniu, ale nie zwariuj. Uczyń jogging częścią swojego planu co tydzień i trzymaj się go. Staraj się nie rezygnować z treningu – to najlepszy sposób, aby zacząć cieszyć się treningiem.

Bieganie to świetna aktywność fizyczna z wieloma różnymi korzyściami w zależności od Twoich potrzeb. Po pierwsze: to świetny sposób na budowanie ogólnej wytrzymałości, czyli pracę w naszych warunkach. W odpowiednich warunkach bieganie może również pomóc w utracie wagi i zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej.

Zacznij biegać, aby zachować motywację.

Pokonaj wymówki. Nie masz czasu, nie masz mocy, jest zimno, jest gorąco. OK Ale idź pobiegać. Osoby, które zaczynają biegać, muszą skupić się na głównych czynnikach, które skłaniają ich do biegania. Posiadanie jasnego celu (zrzucenie zbędnych kilogramów, bieganie 30 minut lub 10 kilometrów) może zdziałać cuda, jeśli chodzi o motywację. Jak to zrobić? Sprawdź to tutaj: Motywacja do biegania. Typowe wymówki, by nie biegać

Musisz znaleźć to, co motywuje Cię do porannego treningu. Ważne jest, aby od samego początku nie narzucać sobie nierealistycznych celów. Rozpoczynając poranny bieg, wyznacz sobie łatwiejszą, krótszą trasę, abyś mógł to zrobić w spokojnym tempie. Postara się, aby pozostała część sesji była dłuższa lub bardziej intensywna. Ta strategia bicia rekordów sprawi, że bieganie będzie przyjemniejsze i będziesz bardziej skłonny do zauważenia swoich postępów.

nie przestawaj. Przejdą choroby i urazy, przejdą problemy. Nawet jeśli musisz się cofnąć i przez chwilę pobiec krócej i wolniej – wróć do programu. W ten sposób nadal możesz osiągnąć swoje cele – czy to schudnąć, naładować się energią, czy biegać na dłuższych dystansach. Kluczem jest wytrwałość. „Kiedy ktoś, kto zaczął biegać lub uprawiać inny sport, nagle zniechęca się jakąkolwiek wymówką, mówię mu, żeby pamiętał, ile czasu i wysiłku włożył w bieganie i jak to się opłaca. To go zazwyczaj motywuje” – powiedział Paweł Habrat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.