Jak ubrać się na bieganie zimą ?

Planując strój do biegania na zimę, weź pod uwagę pogodę.

Czas przyjrzeć się podstawowym zasadom, dzięki którym bieganie zimą jest mniej przerażające. Jak to nosić? Najpierw zacznij od zasady +10 stopni, która polega na dbaniu o takie ubrania i nie odczuwanie za gorąco i za zimno. Kiedy będziesz gotowy do biegania, wyjdź na chwilę na zewnątrz i upewnij się, że nie jest Ci za gorąco w swoich gotowych ubraniach. Najlepiej poczuć lekki chłód, który ustępuje, gdy tylko zaczniesz biegać.

Jak przy każdym rodzaju joggingu, ubierz się do klimatu. Powinieneś zacząć od założenia koszulki do biegania z długimi rękawami. Następnie załóż polar lub bluzę. Następnie załóż dodatkowe spodnie do biegania i lekką kurtkę. Kolejnym ważnym aspektem jest Twój komfort. Podczas biegania powinieneś czuć się komfortowo. Odpowiedni sprzęt do biegania zapewni Ci ciepło i wygodę. Biegacze powinni nosić kilka warstw, aby uniknąć przegrzania.

Jak się ubrać na zimowe bieganie, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo? Postaw na mocne, jasne kolory i dodaj elementy odblaskowe, aby przypomnieć kierowcy, że nie jest sam na drodze. Mogą to być paski na nogi, kurtka z przeszyciami lub jasna czapka. W ciągu dnia możesz wybierać spośród wielu kolorów.

Noś lekką, oddychającą odzież.

Zamiast tego zalecamy lekki trening wytrzymałościowy, który pozwala swobodnie oddychać przez nos. Dzięki temu zimne powietrze musi pokonać większą odległość, aby dotrzeć do płuc i robi się coraz gorętsze. Lekki szalik lub komin przed ustami również pomogą lepiej ogrzać powietrze.

Spodnie na które nie zwracam uwagi, oczywiście buty są dla mnie najważniejsze, niedawno przed niską temperaturą kupiłam bluzę termiczną, w New Balance są bardzo dobre i wytrzymałe, bluza ciepła ale body Nie przegrzeje się, ponieważ bluza odprowadza pot na zewnątrz

Wiosną polecane są spodnie długie lub średniej długości. Mogą być podszyte na drzemki, które są szczególnie przydatne w rześkie wiosenne poranki. Fajnie by było, gdyby spodnie miały również z tyłu małą kieszonkę na klucze lub telefon lub mini kieszonkę.

Noś warstwy, aby zapewnić Ci ciepło i wygodę.

Noś odzież wielowarstwową – opłaca się nosić kilka warstw, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i komfort termiczny. Dzięki obcisłej bieliźnie termoaktywnej poczujesz ciepło po lekkiej rozgrzewce. Pot z ciała zostanie wydalony, aby ciało było suche. Warto założyć na bieliznę lekki polar lub bluzę, aby utrzymać odpowiednią temperaturę i zapobiec przedostawaniu się zimnego powietrza pod spód. Podsumowując, w ciepłe dni, ale przy silnym wietrze, warto założyć lekką wiatrówkę lub płaszcz przeciwdeszczowy – gdy pada deszcz lub śnieg. Możesz też rozważyć softshell, który jest wszechstronną odzieżą wierzchnią.

Kiedy ubierasz się warstwami, łączysz ze sobą różne warstwy odzieży w zależności od pogody na zewnątrz. Co ważne, każdy z tych elementów jest wykonany z oddychającego materiału, który zapobiega gromadzeniu się potu i przegrzaniu.

Długa bluza może być taką pierwszą warstwą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.