Jak zrobić ażurowe rękawiczki na szydełku ?

Jak zrobić na szydełku rękawiczki ażurowe.

Dzisiejsze ażurowe rękawiczki szydełkowe są w większości wykonane z mieszanych włókien — dodanie niewielkiej ilości włókien syntetycznych pomaga produktowi lepiej zachować kształt, a sama rękawica owija się wokół dłoni jak druga skóra. W razie potrzeby można użyć rękawic wyciętych z włókien syntetycznych, jednak produkty te są mniej skuteczne i mogą powodować podrażnienia skóry.

Po zakończeniu dziania głównej części rękawicy z wycięciem można symulować gumę lub połączyć mankiety z wybranym przez siebie wycięciem – nić dziewiarska łączy się z rękawicą na początku dziania, a mankiet w przeciwnym kierunku w wybranym długość.

Jaka włóczka jest odpowiednia na rękawiczki, czapki i szaliki? Najlepsza mieszanka wełny 🙂 To zapewni nam ciepło i wyeliminuje konieczność doszywania dodatkowych warstw ocieplenia. Do wykonania rękawic używam głównie włóczki alpaca royal, która ma piękny kolor.

Naucz się szydełkować ażurowe rękawiczki.

Nie musisz być mistrzem szydełkowania, aby szydełkować rękawiczki 😉 Po prostu poznaj podstawy szydełkowania, aby błyskawicznie wykonać rękawiczki z dwoma palcami. Dzisiaj pokażę Wam kilka wskazówek, aby zimowe ogrzewacze do rąk działały płynnie i bez komplikacji 🙂

Istnieje kilka schematów szydełkowania rękawiczek. Każdy mistrz ma swój ulubiony schemat. Zacznij szydełkować igłami z igłami lub bez. Z biegiem czasu opanujesz skomplikowane wzory i wzory, gdy staniesz się biegły w tkaniu prostych rzeczy za pomocą prostych wzorów.

Ewa Peć (Ewyka) – Z wykształcenia matematyk i księgowa, z zamiłowania rzemieślnik. Pasję do rękodzieła odziedziczyła po babci – uczyła ją szyć, haftować i szydełkować, ale chętnie poznawała nowe techniki i uczyła się ich dalej (widać to w różnych pracach). Więcej prac na Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.