Jak zrobić pacynkę z rękawiczki ?

Jak zrobić pacynkę z rękawiczki.

Zamieniliśmy skarpetki i rękawiczki w marionetki, które rozciągały się na twojej dłoni. Noś rękawiczki, palce mogą być nosem, rękami, rogami. Wykonujemy lalkowe włosy. Od wycior – rogi, brody. Pacynki możemy nosić szyjąc na szmatach. Guziki mogą być oczkami, zamiast guzików możemy przygotować aplikacje do szycia tkanin białych i czarnych. Nicią lub wełną możemy uszyć kształt ust, nosa, brwi, możemy też po prostu uszyć elementy wycięte z materiału. Ze skarpetki możemy zrobić otwarte usta – w tym celu należy wciągnąć do środka czubek skarpetki, zastosować odpowiednią lamówkę lub zastosować przeszycie z materiału imitującego wnętrze ust i przyszyć na języku.

Szycie pacynki zaczęłam od doszycia elementów z dodatkowej tkaniny (w moim przypadku różowa), wewnętrznej strony uszu. Do tego wybrałem ścieg zygzakowaty (szerokość 2,5, długość 1,5), przymocowałem do maszyny stopki do szycia aplikacji i ściegów ozdobnych i przyszyłem je obok krawędzi zszywanych elementów. Aby ułatwić mi pracę przy szyciu, elementy wzmacniam wkładając pod nie flizelinę haftowaną (papierową). Po zszyciu elementów usuwam je. Jeśli nie masz profesjonalnego polaru do haftowania, po prostu użyj kawałka bibuły.

Gdy projekt jest gotowy, wycinamy go z kartonu. Złożyliśmy dwa kawałki materiału, z których uszyliśmy pacynkę prawymi stronami do siebie. Teraz nakładamy wzór na tkaninę (pozostawiając niewielki naddatek na szew), przypinamy i wycinamy. Po wycięciu wyjmij szpilki.

Materiały i narzędzia, których będziesz potrzebować.

Te szablony zostaną wykorzystane do ponad 300 dzieł sztuki. Są unikatowe, w większości ręcznie malowane i dostępne tylko u nas. Ważne jest, aby ich wymiary odpowiadały użytym w pracy przedmiotom, takim jak rolki papieru czy talerze. Będziesz mieć pod ręką listę pomysłów na każdą okazję.

Król jest najważniejszą osobą na dworze. Powyżej jest kilka zasad. Dotyczą również stroju monarchy. Jako najważniejsza osoba w kraju, król musi oceniać ludzi po ich wyglądzie. W średniowieczu nadano mu odpowiednie kolory, tkaniny i futra, np. królewski płaszcz musiał być fioletowy i obszyty norką. Zanim zaczniesz robić figurki, zastanów się, w co będzie nosić twój monarcha i jego małżonka i jak je udekorować, aby wyróżniały się na tle dam i rycerzy.

Przesyłając swoje komentarze, akceptujesz regulamin komentowania na stronie. Grupa Wirtualna Polska Media SA w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych na potrzeby korzystania z serwisu. Zgodnie z art. 24 sekundy. pkt 1 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a użytkownikom przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.