Jak zrobić rękawiczki na szydełku

Rękawiczki na szydełku krok po kroku.

3. Kolejne sześć rzędów również powinno zawierać półkolumny. Jednak tym razem muszą to być półsłupki na górną nitkę. Dzięki temu kawałek będzie miał prążkowany kształt. Ten elastyczny ściągacz łatwo dopasowuje się do wielkości naszych dłoni. Ponownie przypominam o wykonaniu ściegu skrętnego na końcu linii.

Ostre nożyczki będą normą przy wykańczaniu. Dzięki nim mogliśmy równomiernie przyciąć włóczkę i przyciąć wszystkie ukryte końce tak, aby nie były widoczne. Duża igła, która pasuje do palców, to przyjaciel każdego tkacza 🙂 Gdy zaczniesz szydełkować, przynajmniej dwa rozmiary są tego warte.

10. Złóż rękawiczki od prawej do prawej i połącz ze sobą pierwszy i ostatni rząd. Pamiętaj, aby zostawić miejsce na kciuk! Rękawiczki można zszywać szydełkiem podwójnym, szydełkiem podwójnym lub kawałkiem włóczki i szerokim ściegiem.

Dowiedz się, jak szydełkować rękawiczki.

Nie musisz być mistrzem szydełkowania, aby szydełkować rękawiczki 😉 Po prostu poznaj podstawy szydełkowania, aby błyskawicznie wykonać rękawiczki z dwoma palcami. Dzisiaj pokażę Wam kilka wskazówek, aby zimowe ogrzewacze do rąk działały płynnie i bez komplikacji 🙂

Gdy tylko nadchodzi zima, zaczynasz czuć, jak twoje dłonie zamieniają się w sople lodu. Oczywiście na zewnątrz zawsze nosisz rękawiczki. Problem pojawia się w pracy, też marzniesz, ale tutaj nie możesz nosić tradycyjnych rękawiczek, bo np. piszesz na komputerze. Rękawiczki bez palców są idealne w takich sytuacjach. Można je oczywiście kupić w sklepie, ale już dziś zachęcam do stworzenia prawdziwej kolekcji skarpet i rękawiczek! Robienie ich jest dziecinnie proste!

Kto ma zimne ręce zimą, kciuki do góry? Kto chce ze mną rozwiązać ten problem? 😉 Dziś mam dla Was zajęcia, na których pokażę Wam jak wykonać szydełkowe rękawiczki – takie ciepłe, klasyczne szydełkowe rękawiczki. Będziemy używać ściegów dziewiarskich, które nie tylko wyglądają jak dziergane, ale są bardzo ciepłe. Jak działamy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.