Jakie rękawiczki na rower ?

Jakie rękawiczki są najlepsze na przejażdżkę rowerem?

Dobre rękawiczki rowerowe mają system wentylacji, który zmniejsza pocenie się i jednocześnie zwiększa przyczepność. Sam materiał powinien być elastyczny i dobrze trzymać się w dłoni. Osoby, które regularnie jeżdżą po kilka godzin, mogą zaopatrzyć się w rękawiczki z żelowymi wkładkami, które zapewniają większy komfort.

Funkcja rękawic rowerowych i ich pozytywny wpływ na komfort jazdy przekonuje coraz więcej rowerzystów. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego modelu. Każdy producent rękawic rowerowych oferuje przynajmniej kilka opcji. Na rynku dostępne są trzy rodzaje rękawic rowerowych:

Wielu rowerzystów szuka również jak największej powierzchni odblaskowej na swoich rękawiczkach. To żadna niespodzianka – w końcu do pewnego stopnia mogą służyć również jako kierunkowskazy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które często jeżdżą nocą. Dla nich najlepszą opcją są nie tylko rękawiczki, ale inne akcesoria w jasnych kolorach, które są wyraźnie widoczne w niemal każdych warunkach. Kompletny zestaw zawiera kilka koszulek, takich jak GripGrab Hi VIS Cycling.

Jakie rękawiczki nie nadają się na przejażdżkę rowerem?

Krótkie rękawiczki rowerowe – Jeśli zastanawiasz się, jakie rękawice szosowe wybrać na lato, szukasz modelu z rozstawionymi palcami. Niezależnie od trudności pokonywanej trasy i typu jednośladu, taka para jest polecana każdemu rowerzyście. Rękawiczki amortyzują wstrząsy i pochłaniają pot. Zapewniają jeźdźcowi pewny chwyt na kierownicy, jednocześnie zapobiegając zużyciu.

Długie Rękawiczki Rowerowe – Pełne rękawiczki, które zakrywają cały palec. Polecane są na najtrudniejsze trasy rowerowe, np. szlaki górskie. Mogą chronić dłonie przed gałązkami, kamykami, piaskiem i żwirem. Antypoślizgowe nakładki na palce ułatwiają szybkie i sprawne ściskanie hamulców;

Każdy rowerzysta powinien mieć odpowiedni sprzęt i odzież dla wygody i bezpieczeństwa. Więc choć rękawiczki rowerowe mogą wydawać się zbędnym elementem, mogą zapobiegać kontuzjom. Najlepsze rękawiczki rowerowe chronią użytkownika przed upadkiem, redukują wibracje, chronią skórę dłoni przed otarciami i zapewniają, że pozostanie na sobie podczas jazdy w czasie upałów (system wentylacji) i zimnej pogody (rękawiczki z zaciśniętymi palcami zimą) Wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.