Kiedy biegać rano czy wieczorem ?

Wieczorne biegi są lepsze dla sprawności aerobowej.

Zmniejsza poziom stresu. Bieganie w nocy to świetny sposób na odpoczynek i może pomóc rozładować napięcie w ciągu dnia. Podczas treningu możesz ułożyć plan na kolejny dzień. Ponadto łatwiej jest trenować w nocy, gdy wiesz, że możesz zregenerować siły przez całą noc.

Po wieczornej rekonwalescencji jesteśmy zwykle bardziej zmęczeni i mamy mniej energii niż rano. Tak więc wbrew pozorom bieganie w nocy może być dla nas trudniejsze. Kiedy zaczynamy aktywność fizyczną z mniejszą energią, trening jest mniej wydajny, a przez to mniej efektywny.

Bieganie w nocy jest świetnym sposobem na zasypianie, ale może przynieść odwrotny skutek, jeśli nie masz wprawy w bieganiu. Po pierwsze, powinieneś skupić się na tym, aby nie biegać zbyt energicznie w nocy, zwłaszcza jeśli się spóźniasz. Nie należy też biegać przed snem, ponieważ organizm nie ma czasu na ochłodzenie się i przygotowanie do snu. Najlepszy czas na bieganie w nocy to około trzy godziny przed snem. Następnie po biegu możemy się wyciszyć i zjeść odpowiedni obiad, aby dać organizmowi czas na strawienie przed pójściem spać.

Poranne biegi są lepsze dla wytrzymałości i siły.

Poranny bieg jest świetny dla każdego, kto chce się obudzić i zregenerować siły na resztę dnia. Przyspieszone tętno, lepsze krążenie krwi, odpowiednie dotlenienie – to wszystko sprawia, że ​​nasz organizm od początku będzie działał szybciej. Wykonując poranne treningi nasycamy się solidną pozytywną energią, która dodaje nam energii i pozwala nam efektywniej funkcjonować w pracy i poza nią.

Bieganie rano zapewni Ci produktywność każdego dnia. Dzięki porannemu treningowi będziesz mógł wykorzystać zdobytą energię przez resztę dnia. Uwolnione endorfiny pozwolą Ci efektywnie wykorzystać czas na wykonywanie codziennych zadań. Jeśli zmotywujesz się do wczesnego wstawania na trening biegowy, Twój dzień będzie dłuższy. Czas, który wykorzystasz na popołudniowy jogging, możesz wykorzystać na inne sposoby.

Bieganie, bez względu na to, jak długo ćwiczysz, jest bardzo korzystne dla organizmu. Poprawia wytrzymałość i kondycję, zwiększa wytrzymałość mięśni, wzmacnia stawy, normalizuje ciśnienie krwi, dotlenia organizm, spala dużo kalorii podczas aktywności. Czynniki te nie mają nic wspólnego z tym, jak długo angażujemy się w tę aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.