Kiedy zakładamy rękawiczki jednorazowe ?

Kiedy trzeba chronić bezpieczeństwo własne lub innych.

Każdy z nas codziennie wykonuje wiele czynności, czy to w pracy, czy w domu. Niektóre z nich mogą powodować suchość i pękanie skóry na dłoniach, podczas gdy inne mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Na szczęście sklepy i apteki oferują różnorodne rękawiczki jednorazowe, które pomagają chronić przed chemikaliami i drobnoustrojami. Które rękawiczki są lepsze i do czego są dobre? Znajdź to w naszym artykule. \R\n

Rękawiczki jednorazowe, lateksowe, nitrylowe lub winylowe, mają przede wszystkim chronić użytkownika – stanowią część odzieży ochronnej. Nie mogą zastąpić higieny rąk myciem lub dezynfekcją, ani nie mogą być podstawą do ignorowania zasad bezpieczeństwa.

Rękawice medyczne są produktami specjalnymi, ponieważ pełnią podwójną funkcję: chronią pracowników i pacjentów przed wzajemnym zakażeniem i skażeniem. Są więc przykładem tego, co nazywa się podwójnym zastosowaniem. Z jednej strony można je zaliczyć do grup materiałowych w ramach Dyrektywy o Wyrobach Medycznych 93/42/EEC, zmienionej Dyrektywą 2007/47/EC. Z drugiej strony mogą stanowić środki ochrony osobistej (PPE), jeśli są również zaprojektowane w celu ochrony pracowników przed możliwym zanieczyszczeniem przez pacjentów, które może zagrażać zdrowiu lub życiu. Podlegają one następnie dyrektywie 89/686/EWG w sprawie klasyfikacji środków ochrony indywidualnej według poziomu ryzyka oraz dyrektywie 89/656/EWG w sprawie minimalnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników korzystających ze środków ochrony.

Kiedy konieczne jest unikanie rozprzestrzeniania się chorób.

Dobrze wiedzieć: Noszenie jednorazowych rękawiczek i zmienianie ich między zadaniami może znacznie ograniczyć szybkie rozprzestrzenianie się chorób, które występują w szpitalach i gabinetach lekarskich. Ważną rzeczą do zapamiętania, zwłaszcza jeśli istnieje ryzyko zarażenia się szkodliwymi bakteriami, jest prawidłowe zdjęcie rękawic poprzez ich złożenie, aby zapobiec zablokowaniu szkodliwych wirusów i bakterii.

Wybuch koronawirusa COVID-19 postawił kraj i świat w stan wysokiej gotowości. Obecnie zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób jest tak proste, jak utrzymanie wysokiego standardu higieny. Oznacza to, że regularne mycie i dezynfekcja rąk nigdy nie było ważniejsze. Ale czy zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa naprawdę jest tak proste, jak użycie środka do dezynfekcji rąk i umycie rąk?

Brodawki powstają w wyniku infekcji wirusowej, dlatego należy szczególnie dbać o higienę i unikać bezpośredniego kontaktu z osobami zakażonymi. Należy podjąć wszelkie środki ostrożności, aby uniknąć zarażenia członków rodziny: używaj tylko własnych ręczników, gąbek, szczotek. Jeśli masz brodawki na stopach, nigdy nie noś cudzych butów, chodź boso po dywanie i bierz prysznic bez butów ochronnych. Wirusy brodawczaka występują częściej latem: upał i wilgoć stwarzają idealne warunki do ich rozwoju. Podczas letnich podróży należy pamiętać, że baseny, prysznice, przebieralnie, doki zbiorników wodnych, dywany hotelowe są częstymi źródłami infekcji. Między innymi zapobieganiem infekcji jest noszenie klapek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.