le przybiera noworodek ?

Noworodki przyjmują około 9 uncji (255 ml) płynu w ciągu pierwszego dnia.

Normy sugerują, że dziecko karmione piersią w ciągu pierwszych trzech miesięcy życia powinno przybierać na wadze od 750 do 1200 gramów miesięcznie, czyli około 170-300 gramów tygodniowo. Po trzecim miesiącu powinna wynosić około pół kilograma do jednego kilograma miesięcznie, czyli około 150-250 gramów tygodniowo. Po szóstym miesiącu utrata masy ciała – około 400-500 gramów miesięcznie, a po roku normą jest przybieranie na wadze około 220 gramów miesięcznie.

To normalne, że dzieci karmione piersią i butelką tracą na wadze w ciągu pierwszych kilku dni życia. Dziecko karmione butelką może stracić do 5% masy ciała, podczas gdy noworodek karmiony wyłącznie piersią może stracić do 10%. Jednak w ciągu dwóch tygodni Twoje dziecko przybierze na wadze – a większość noworodków odzyska całą utraconą wagę i powróci do masy urodzeniowej. Warto uważnie obserwować przyrost masy ciała u noworodków.

Szacuje się, że w pierwszych miesiącach życia noworodki przybierają na wadze około 150-200 gramów tygodniowo. Po 4 miesiącu życia wartość spada do przedziału od 90 do 150 gramów tygodniowo. W wieku od 6 do 12 miesięcy normalny tygodniowy przyrost masy ciała niemowląt waha się od 50 do 80 gramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.