Ile kalorii spala bieganie 30 min ?

Bieganie spala kalorie, dokładna liczba zależy od intensywności i czasu trwania biegu.

Intensywność treningu ma duży wpływ na ilość spalanych kalorii podczas biegu. Jogging jest mniej intensywny, więc ilość spalonych kalorii będzie mniejsza. Trening interwałowy, czyli bieganie w zmiennym tempie (naprzemiennie szybkie rozciąganie z joggingiem) pozwala nam spalić więcej kalorii. Jest to specyficzny trening i najlepiej jest współpracować z trenerem, aby ustalić, jak jednostka powinna wyglądać w naszej konkretnej sytuacji.

Bieganie to bez wątpienia najskuteczniejsze i najwydajniejsze ćwiczenie pod względem ilości spalanych kalorii. Angażuje wszystkie mięśnie, podnosi tętno przez cały czas, zwiększa produkcję ciepła w ciele i przyspiesza metabolizm, jednocześnie powodując obfite pocenie się. Dzięki temu w godzinę biegu możemy spalić nawet około 600-800 kalorii…

Wiele osób rozpoczyna przygodę z bieganiem, aby schudnąć i nabrać formy. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, ile kalorii spalisz podczas biegania, jak często będziesz biegał, aby schudnąć i jaki dystans jest najlepszy. Prowadzenie zdrowego hobby to nie tylko świetny spalacz kalorii. Zalecamy, jak biegać, aby schudnąć.

Bieganie może spalić od kilkuset do kilku tysięcy kalorii na godzinę.

Wszyscy wiemy, że kiedy biegamy, spalamy 100 kalorii na milę, czyli około 62 kalorie na kilometr. Im szybciej biegamy, tym więcej kalorii spalamy, a najłatwiejszym sposobem obliczenia tego jest czas treningu. Jak długo ćwiczysz i jak szybko jesteś, może mieć wpływ na spalane kalorie. Gdybyśmy biegali przez godzinę w tempie 6:00, przebieglibyśmy 10 kilometrów i spalilibyśmy 620 kalorii. Jeśli jednak pobiegniemy szybciej, powiedzmy o 4:00, w godzinę przebiegniemy 15 kilometrów, czyli spalimy 930 kalorii. Oczywiście wiek i waga mają znaczenie!

Żaden trening nie gwarantuje natychmiastowych rezultatów, ale bieganie to forma aktywności, która daje imponujące rezultaty. Bieganie przez godzinę może spalić do 900 kalorii. Oczywiście początkujący biegacz nie będzie w stanie wykonać tak angażującego treningu. Dlatego zaleca się zacząć od biegania około 3 razy w tygodniu po 15 minut (przerwy w chodzeniu). Oznacza to, że podczas treningu spalisz około 150-200 kalorii.

Jednak uśredniając te czynniki, możemy założyć, że gdybyśmy przebiegli w ten sposób 10 kilometrów przez godzinę w tempie 6:00, spalilibyśmy około 620 kalorii. Jeśli podkręcimy tempo i utrzymamy je o godzinie 4:00, w godzinę pokonamy około 15 kilometrów. Oznacza to, że spalimy około 900-950 kcal. Jak widać, jogging spala więcej kalorii niż jazda na rowerze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.