Ile bieganie spala kalorii ?

Spalanie kalorii od biegania.

Kalorie podczas biegania są szczególnie interesujące dla osób, które chcą schudnąć i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Podczas normalnej aktywności organizm człowieka spala około 22 kalorii na kilogram ciała w ciągu dnia. Z drugiej strony, nawet umiarkowany jogging, zdrowy, godzinny jogging, może spalić od 400 do 700 kalorii, w zależności od wagi i intensywności biegu oraz innych czynników wymienionych powyżej. Osoby cięższe spalają więcej kalorii.

Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem i chcą spalić jak najwięcej kalorii poprzez bieganie, powinny rozważyć wydłużenie treningów lub stopniowe zwiększanie ich intensywności. Pamiętajmy jednak o zasadzie 10% w tym przypadku, że dystans i intensywność nie wzrastają o więcej niż 10% tygodniowo. Powinno to uniknąć kontuzji i przetrenowania.

Żaden trening nie gwarantuje natychmiastowych rezultatów, ale bieganie to forma aktywności, która daje imponujące rezultaty. Bieganie przez godzinę może spalić do 900 kalorii. Oczywiście początkujący biegacz nie będzie w stanie wykonać tak angażującego treningu. Dlatego zaleca się zacząć od biegania około 3 razy w tygodniu po 15 minut (przerwy w chodzeniu). Oznacza to, że podczas treningu spalisz około 150-200 kalorii.

Ile energii zużywa się podczas biegania.

Przyjmuje się, że średni dzienny wydatek energetyczny sportowca uprawiającego sporty wytrzymałościowe (w tym bieganie) wynosi 3000-5000 kcal. Z drugiej strony, maratończycy i biegacze ultramaratonów mogą mieć nawet 6500-7000 kcal/dzień zapotrzebowania na energię w dniu zawodów.

Bieganie to aktywność fizyczna, która nie wymaga specjalnego przygotowania ani nakładów finansowych. Ważne jest, aby być zmotywowanym i stawiać pierwsze kroki w ciepłym joggingu. Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiednich butach czy wygodnym ubraniu, ale chęć podjęcia wyzwania jest uważana za najważniejszy czynnik skutecznego treningu. Bieganie polega na szybkich i widocznych rezultatach. Co ważne, te efekty są korzystne nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu!

Chociaż sprint jest bardziej energochłonny niż biegi długodystansowe, biorąc pod uwagę czas spędzony fizycznie, sprinterzy mają znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię niż typowi maratończycy. Co ciekawe, biegacze długodystansowi często borykają się ze względnym niedoborem energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.