Bieganie Ile po jedzeniu ?

Oceń, ile biegasz każdego dnia.

Ale oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Nie tylko poranny bieg sprawia, że ​​jestem teraz w formie, ale też jestem w znacznie lepszej formie, nie jestem zmęczony i mam ochotę na więcej. Przeszło z 5 km do 7 km i wiem, że liczba ta będzie rosła.

Przede wszystkim muszę przyznać, że bieganie jest ostatnim na mojej liście ulubionych aktywności fizycznych. Kiedy urodziła się moja córka Zuzia, budziła mnie codziennie o 7 rano, więc miałam jeszcze dużo czasu do pracy. Postanowiłem wykorzystać go mądrze i biegać 5 km dziennie. Muszę przyznać, że było to dla mnie wyzwanie i wcale nie takie łatwe, bo nigdy nie lubiłem biegać. Przez 7 dni biegałem 5 km dziennie i… przekonaj się sam!

Biegając rano, otrzymujemy doskonały sposób na wstanie i zatankowanie na cały dzień. Podczas gdy inni do prawidłowego funkcjonowania potrzebują kilku filiżanek kawy i „godzin” od przebudzenia, my ustawiamy nasze ciała tak, aby były optymalnie gotowe funkcjonalnie do pracy na pełnych obrotach po 15, 30 czy 40 – biegnijcie przez minutę rano.

Biegaj przez co najmniej 30 minut po jedzeniu.

Na pewno znajdziesz przewodniki biegowe na wszystkich portalach i przewodnikach, a usłyszysz, jak znajomi mówią, żeby nie jeść przed bieganiem. Dwie godziny to średni minimalny czas oczekiwania między posiłkami a aktywnością fizyczną. Również ostatni posiłek przed treningiem powinien zawierać 50-70% węglowodanów i być lekkostrawny, więc pomiń smażoną kiełbasę z kiszoną kapustą. Podążając tym tokiem myślenia, zjedliśmy batonik z napisem „siła” lub „energia”, a następnie nalegaliśmy, aby czekać dwie godziny na trening.

Nie powinieneś jeść tłustych lub ciężkich posiłków przed bieganiem. Po nich organizm ma słabą tolerancję na wysiłek fizyczny, a w skrajnych przypadkach wysiłek wkładany na każdym kroku potęguje uczucie mdłości. Warto więc trzymać się dwóch podstawowych zasad. Nie biegaj od razu po posiłku, w przypadku dużego posiłku musimy odczekać co najmniej dwie godziny na trening, a po przekąsce wystarczy 30 minut. Drugą zdrową praktyką jest unikanie słodyczy, słodkich napojów, fast foodów i innych rodzajów fast foodów, zwłaszcza w dni treningowe. Dzięki temu nie tylko poczujemy się lepiej w podróży, ale odrobina odżywiania może również zmienić nasze przyzwyczajenia.

Jeśli planujesz dłuższy bieg (około 10 kilometrów lub więcej), nie ruszaj się bez śniadania. Warto zjeść posiłek składający się z białka i węglowodanów na dwie lub więcej godzin przed planowanym porankiem. To odpowiedni czas na strawienie posiłku, dzięki czemu nie będziesz odczuwać głodu ani przejadać się podczas treningu. Jeśli kiedykolwiek miałeś trening sytości, znasz to nieprzyjemne uczucie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.