Bieganie – Jak zacząć plan ?

Oceniaj swoje postępy w bieganiu, aby mieć pewność, że robisz postępy.

Największa poprawa w bieganiu wynika z systematyczności. Nie ma sensu go nadużywać, a potem nie być w stanie się ruszać przez tydzień lub doznać kontuzji. Biegaj z umiarem, ale regularnie, a będziesz czerpać z tego przyjemność, satysfakcję i korzyści.

Bardzo pokojowo nastawiony. Nie ścigaj się sam, przyjdzie czas na szybkie treningi i wyścigi. Nie denerwuj się, że Twój bieg jest nieco szybszy niż szybki marsz. Daj sobie trochę czasu! Kluczem do sukcesu jest cierpliwość i odpowiednia realizacja założeń szkoleniowych. Priorytetem nie jest Twoja prędkość, ale czas treningu.

Nie ma znaczenia, co chcesz osiągnąć w tym sezonie: zacznij biegać, zwiększ prędkość, wydłuż dystans, schudnij lub biegaj bez kontuzji. Wiemy, jak to robisz. Oto 43 wskazówki dla osób, które dopiero zaczynają biegać lub wracają do biegania po długiej przerwie. Dzięki nim w nadchodzących tygodniach i miesiącach będziesz robić łatwe postępy na coraz to wyższe poziomy biegania dla początkujących.

Zacznij biegać od zaplanowania pierwszego biegu.

Mówią, że nie ma znaczenia, jak się zaczyna, ważne jest, jak się kończy. Tym razem jednak złamiemy tę zasadę, bo bieganie nie ma końca, a początek jest bardzo ważny. Jeśli więc nie czujesz się na siłach, aby od razu zacząć biegać, skorzystaj z naszego programu wprowadzającego, który zapewni Ci dobre wprowadzenie i przygotuje Cię do mocniejszych treningów.

Projektując swój pierwszy program treningowy dla biegaczy, pomyśl o zajęciach, które pomogą Ci przejść na wyższy poziom. Nie idź pod wiatr, dopóki nie opanujesz podstaw. Podczas pierwszego treningu skup się na technice, a nie na wykonaniu końcowym.

Swoją przygodę z jogą najlepiej zacząć od biegania. Gotowy profesjonalny sprzęt można zachować na później, wystarczy na początek wygodne trampki, spodenki i t-shirt (lub dres i kurtka, jeśli na dworze jest zimno). Akcesoria do biegania można rozważyć w przyszłości. Nie musisz się też martwić skomplikowanymi programami treningowymi w ciągu pierwszych kilku tygodni. Zamiast tego najlepiej skupić się na wysokiej regularności – 3-4 treningi tygodniowo i realistyczne cele. Początek biegu może być zniechęcający, dlatego warto zacząć powoli. Na przykład pierwsze osiągnięcie to 20-minutowy trucht i energiczny spacer. Następnym celem może być osiągnięcie 30-minutowej passy, ​​a kolejnym celem jest przełamanie 6-minutowego limitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.