Ile kalorii spala bieganie na bieżni ?

Bieganie na bieżni spala więcej kalorii niż bieganie na świeżym powietrzu.

Nie do końca rozumiem, co masz na myśli przez bieganie w miejscu? Czy mówimy o bieganiu na bieżni lub skakaniu w miejscu, aby naśladować bieganie? Podczas biegania po boisku lub bieżni, oprócz masy ciała, głównym czynnikiem wpływającym na ilość spalanych kalorii będzie intensywność biegu, którą można uprościć do pojęcia prędkości biegu. Tak więc biegając z prędkością 8 km/h spalamy około 570 kcal na godzinę, przy 10 km/h – 770, a przy 16 km/h aż 1200 (choć tę prędkość bardzo ciężko utrzymać przez godzinę :). Nie widzę wysiłku potrzebnego do biegania w miejscu, ale z pewnością nie naśladuje rzeczywistych ruchów, które wykonujesz podczas biegu, i nie podnosi tętna na tyle, aby spalić gaz znacznie powyżej wartości chodzenia. Porównując bieżnie i bieganie w terenie, ten drugi typowo spala więcej kalorii, co jest związane z naturalnym ukształtowaniem terenu i potrzebą korygowania ruchu w sposób, który dostosowuje się do terenu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o związku między aktywnością fizyczną a wydatkami energetycznymi, zapraszam do lektury mojego bloga: http://www.dietific.pl/aktywnosc-fizyczna/aktywnosc-fizyczna-dieta/

Intensywność treningu ma duży wpływ na ilość spalanych kalorii podczas biegu. Jogging jest mniej intensywny, więc ilość spalonych kalorii będzie mniejsza. Trening interwałowy, czyli bieganie w zmiennym tempie (naprzemiennie szybkie rozciąganie z joggingiem) pozwala nam spalić więcej kalorii. Jest to specyficzny trening i najlepiej uzgodnić z trenerem jak jednostka powinna wyglądać w naszej konkretnej sytuacji.

Wszyscy wiemy, że kiedy biegamy, spalamy 100 kalorii na milę, czyli około 62 kalorie na kilometr. Im szybciej biegamy, tym więcej kalorii spalamy, a najłatwiejszym sposobem obliczenia tego jest czas treningu. Jak długo ćwiczysz i jak szybko jesteś, może mieć wpływ na spalane kalorie. Gdybyśmy biegali przez godzinę w tempie 6:00, przebieglibyśmy 10 kilometrów i spalilibyśmy 620 kalorii. Jeśli jednak pobiegniemy szybciej, powiedzmy o 4:00, w godzinę przebiegniemy 15 kilometrów, czyli spalimy 930 kalorii. Oczywiście wiek i waga mają znaczenie!

Bieganie na bieżni nie jest tak efektywne, jak bieganie na świeżym powietrzu, aby spalić kalorie.

Mówi się, że bieganie na bieżni jest mniej obciążające dla stawów, ale z drugiej strony, dla biegaczy biegających w biegu niekoniecznie jest to zaleta – warto poddać naszemu ciału obciążenia, które faktycznie napotyka w dniu zawodów (czyli , najlepiej wybrać więcej treningów na świeżym powietrzu).

Nikogo nie trzeba przekonywać, że bieganie to dobra forma aktywności fizycznej. Biegając możemy zapobiegać chorobom serca, osteoporozie, cukrzycy, nowotworom, nerwicy, depresji i wielu innym cywilizacyjnym koszmarom. Ostatnie badania naukowe wykazały nawet, że bieganie jest dobre dla inteligencji. Podczas biegania nasz mózg wytwarza endorfiny, łagodzące ból hormony przyjemności, które pomagają się zrelaksować i zmniejszyć niepokój. Nabraliśmy też formy – w godzinę biegania mogliśmy spalić około 900 kalorii!

W niektóre dni biegamy dobrze i warto je wykorzystać. Wydłużenie czasu ćwiczeń z 30 minut do 45 minut sprawi, że spalimy się o 50%. więcej kalorii. Od czasu do czasu dobrym pomysłem jest przerwanie zwykłego dystansu dłuższym biegiem – świetny sposób na zwiększenie spalania kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.