Jak połączyć bieganie z rowerem ?

Połącz bieganie i jazdę na rowerze, aby trening był przyjemniejszy.

Tak więc podczas treningu interwałowego na rowerze pedałowaliśmy na maksa prawie w tym samym czasie co bieganie. Próbowaliśmy trenować z długim, bardzo intensywnym pedałowaniem (drugi zakres, kadencja, próg). Używamy bardzo długich przejażdżek rowerowych zamiast długich biegów. Ma znacznie mniejszy nacisk, dzięki czemu możemy naprawdę pedałować przez długi czas. Spróbujmy też trochę się wspinać zamiast biegać. W ten sposób, kiedy znów zaczniemy biegać, dość szybko osiągniemy nasze docelowe tempo. Przy okazji bieg rozpoczniemy z mocniejszymi mięśniami nóg i bardzo dobrym występem.

Jeśli jesteśmy zdrowi, bieganie jest zawsze priorytetem. Jednak naszym celem jest bieganie, a rower nie poprawia naszych osiągów tak bardzo, jak pedałowanie. Różne mięśnie pracują nieco inaczej. Więc w tym przypadku najlepiej skupić się na typowych treningach biegowych. Oczywiście jazda na rowerze do pracy, jazda na rowerze do pracy czy inne formy rekreacji nie przeszkadzają w naszym treningu. Nie bój się więc roweru, to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Piękno otaczające nas podczas jazdy na rowerze to nie jedyny czynnik różnicujący trening rowerowy. Tutaj, podobnie jak w bieganiu, możemy zdecydować się na dalszą jazdę, dzięki której zbudujemy naszą wytrzymałość, czyli trening interwałowy, wpływ itp. Popraw swoją wydajność progu mleczanowego.

Przejdź do biegu i odwrotnie.

Pierwszy bieg na 3 km, przerwa. Drugie 5, trzecie 7, czwarte chcesz 10. Dzień w dzień… nie tak powinien wyglądać pierwszy tydzień. To najlepszy sposób na utratę energii, zmęczenie i zranienie się. Na początku skup się na czasie spędzonym na treningu, a nie na kilometrach. Na przykład poświęć 30 minut na „trening” 3 razy w tygodniu (co dwa dni). Jeśli po tygodniu stwierdzisz, że możesz biegać bez przerwy przez 30 minut, możesz spróbować dodać kilka minut joggingu raz w tygodniu. Ale pamiętaj: nie spiesz się!

Jeśli w ciągu ostatnich kilku lat czułeś się bardziej komfortowo z pilotami do kanapy i telewizora niż z rowerami czy wrotkami, Twój pierwszy test będzie trudny. To zupełnie normalne! Nie od razu zostaniesz mistrzem świata (prawdopodobnie nigdy nie zostaniesz, ale nie o to chodzi). Musisz być przygotowany na trudny początek. Istnieje jednak wiele powodów do uruchomienia (wymieniliśmy 44 w tym artykule). Nie zniechęcaj się!

Z każdym ćwiczeniem pracujących mięśni napięcie wzrasta, więc stają się one krótsze. Z biegiem czasu twoje treningi stają się dłuższe, nie rozciągasz się, a mięśnie pogłębiają skręt, co może prowadzić do stanu zwanego brakiem równowagi mięśniowej, stanu, w którym niektóre mięśnie są przeciążone. W rezultacie nie będą skuteczne, a w najgorszym przypadku możesz zostać zraniony. Sięgając na ratunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.